WPT Viena, ultimii 16: Vlad Darie pe locul 4 dupa 3 campioni WPT

vlad darie

Incepand cu 9 martie, Montesino Viena gazduieste seria de turnee World Poker Tour Vienna, cu un Main Event de 3.300€ care ruleaza de pe 15 pana maine 20 martie.

In pragul accesului la masa finala de maine, ultimul roman ramas in joc in ultimii 16 este Vlad Darie, pe locul 4 la fise, cu 117 blinduri in stack si sanse foarte bune la un prim titlu WPT adus de "dariepoker" in Romania.

In mod inedit, pe Vlad il despart de pozitia de chip-leader, la startul zilei de astazi, trei fosti campioni WPT, membri in WPT Champions Club: germanii Dietrich Fast, Julian Thomas si britanicul John Gale. Iata cine si cu cate fise s-a asezat astazi la ora Romaniei 15:00 la joc:

JucatorNationalitateFiseBlinduri
Dietrich FastGermania1200000200
John GaleUK769000128
Julian ThomasGermania708000118
Vlad DarieRomania700000117
Matias RuzziArgentina610000102
Jeremy NockUK54300091
Zoltan GalUngaria52400087
Georgios ZisimopoulosGrecia43200072
Matthew DavenportUK43200072
Alexander FreundAustria19300032
Oleksii LiashenkoUcraina17100029
Dominik BosnjakAustria15900027
Michael SchmalnauerAustria15600026
Zoltan SzaboUngaria15000025
Andre HagbladSuedia14700025
Domenic ZulligElvetia12300021

Turneul a avut 234 de intrari, 27 de locuri in bani, iar trofeul WPT Vienna vine impreuna cu 170.800€.

Un alt deep run romanesc, terminat din pacate doar pe locul 23 ii apartine lui Andrei Simon "kytra" care a incasat 6.290€. Cei 16 de astazi au in buzunar la startul zilei cate 7.950€. Iata pentru ce bani se joaca in continuare:

ClasarePremiu (€)
1170800
2109340
370800
452450
539360
631500
726150
820950
915680
10 – 1211480
13 – 159350
16 – 187950
WPT Viena, ultimii 16: Vlad Darie pe locul 4 dupa 3 campioni WPT 101
De la masa lui Vlad Darie a plecat bubble boy-ul Main Eventului

Jocul a inceput cu nivelul 3.000/6.000 ante 500, nivele de 90 de minute si astazi se va juca pana la ultimii sase.

Ramaneti alaturi de noi pentru update-uri la finalul zilei. Asteptam cu mare interes o finala romaneasca la WPT Viena si pentru aceasta ii tinem pumnii lui Vlad!

Fiti la curent cu ultimele stiri si noutati din poker facandu-va cont pe Pokernews Romania sau direct de pe Facebook!

MAI POTI CITI:

Alte articole