Main Eventul 888Live Iasi trece in ziua finala. 14 jucatori ramasi, pentru titlu si 70.000 Ron

888Live Iasi ziua finala
DISTRIBUIE SUMARUL ARTICOLULUI
  • Main Eventul 888Live Iasi trece in ziua finala cu 14 jucatori

  • 334.863 Ron in premii, 70.000 Ron pentru campion la Main Eventul 888Live Iasi

Ziua finala a Main Eventului 888Live Iasi debuteaza astazi dupa ora 13:00 cu 14 jucatori ramasi in competitie si Alexandru Cuculincu in pozitia de chip-leader, cu 1.047.000 de fise.

Turneul a avut 261 de intrari, depasindu-si astfel masiv garantia de 280.000 Ron, cu 334.863 Ron in premii impartite la 31 de jucatori, campionului urmand sa-i revina, alaturi de titlu, substantialul premiu de 70.000 Ron.

Iata formatia celor 14 care vor intra azi in ultima faza a turneului, cu 12 minute ramase din nivelul 8.000/16.000 ante 2.000:

PozitieJucatorFiseBlinduri
1Alexandru Cuculincu104700065
2Iulian Strugaru77700049
3Sergiu Covrig73500046
4Constantin R72600045
5Marian Cantea68400043
6Traian Bostan67100042
7Andrei Groza59000037
8Ionut MacSim49500031
9Radu Anton49000031
10Eduard Norel45000028
11Andrei Iordache41000026
12Ionut Dobre31400020
13Dragos Filote27000017
14Cristian David23700015

Avem asadar un mix de jucatori profesionisti si amatori, cel mai titrat fiind campionul Unibet Open Traian Bostan aflat pe locul 6 la fise cu 42 de blinduri in stack.

Distributia fiselor va permite un joc relativ elaborat, cel putin pentru cei din partea de sus a clasamentului. Nivelul de blinduri a fost crescut la 60 de minute, asa incat si stackurile mici vor avea timp de respiratie, ceea ce va face din finala o partida foarte interesanta.

Ramaneti alaturi de noi pentru a afla informatii despre masa finala si noul campion al circuitului live romanesc ce va urma sa-si apere titlul luna viitoare la Mamaia.

Tot astazi, de la ora 13:00, se va disputa in clubul Poker Arena si un Turbo Deepstack de 230 Ron, dar si un satelit pentru Main Eventul de 550 euro 888Live Mamaia, cu doua tichete garantate, incepand cu ora 14:00.


Aflati primii cele mai bune informatii, strategii si promotii din poker facandu-va cont pe Pokernews Romania sau direct de pe Facebook! Urmariti-ne pe iOS, Android sau iPad.


Ce părere ai?

MAI POTI CITI:

Alte articole