Mikita Badziakouski trece de cei mai buni din lume in Main Eventul Triton SHR, pentru 2,5M $

Mikita Badziakouski

Main Eventul 2018 Triton Super High Roller Series Muntenegru, turneu cu buy-in de 1.000.000 HK$ (~ 132.000$), cu 63 de intrari si o componenta de top mondial s-a incheiat cu victoria jucatorului de high stakes Mikita Badziakouski care a trecut la headsup de alt regular la mize mari, Rui Cao, si a castigat partea leului din fondul de premii de peste 7,5 milioane $:

ClasareJucatorTaraPremiu (in HKD)Premiu (in USD) 
1Mikita BadziakouskiBelarus19,618,4002,499,090 
2Rui CaoFranta13,217,0001,683,648 
3Peter JettenCanada8,002,0001,019,335 
4Wai Leong ChanMalaezia5,512,000702,146 
5Steffen SontheimerGermania3,793,000483,171 
6Ivan LeowMalaezia2,845,000362,410 
7Steve O'DwyerIrlanda2,312,000294,514 
8Manig LoeserGermania2,015,000256,681 
9Dietrich FastGermania1,956,000249,165 

Badziakouski a jucat finala rupt de oboseala, caci in noaptea de dinaintea infruntarii finale nu a putut pierde jocurile de cash uriase ce se incinsesera la Maestral Resort & Casino cu ocazia festivalului.

"Am fost norocos," a comentat el despre victorie, ca orice jucator de top care isi respecta adversarii de acelasi calibru.

Richard Yong - Mikita Badziakouski - Tatjana Pašalić
Mikita Badziakouski castiga Main Eventul din Muntenegru

Intrat in finala pe 3 la fise, belarusul a ajuns in top in ultimii cinci si acolo a ramas pana la final.

La heads-up, Badziakouski avea avantaj de 2/1 la fise. Rui Cao, jucator live temut la cele mai mari mese de cash a reusit sa se apropie, dar a iesit din joc cu surle si trambite atunci cand blufful sau cu dama-high a fost platit de Badziakouski cu as-doi pentru top-pair.


Aflati primii cele mai bune informatii, strategii si promotii din poker facandu-va cont pe Pokernews Romania sau direct de pe Facebook! Urmariti-ne pe iOS, Android sau iPad.


DISTRIBUIE SUMARUL ARTICOLULUI
  • Mikita Badziakouski trece de cei mai buni din lume in Main Eventul Triton SHR, pentru 2,5M $

Ce părere ai?

MAI POTI CITI:

Alte articole