Bogdan Ionescu 'katamax', chip-leader in finala NetBet Summer Cup

NetBet Summer Cup main event bogdan ionescu katamax

Main Eventul NetBet Summer Cup a intrat aseara in linie dreapta dupa ce 102 jucatori au cazut la datorie de-a lungul penultimei zile de joc si doar noua au ramas cu fise si o sansa la trofeul romanesc al verii in capitala.

Cei noua sunt condusi la fise de o figura arhi-cunoscuta in comunitatea romaneasca, pitorescul Bogdan Ionescu, stiut mai bine intre jucatori drept katamax, multi ani membru activ intre jucatori, foarte pasionat de poker si cu un spectru mare de abilitati in diverse formate de joc. Specializat in ultimii ani mai ales pe jocul de cash live, simpaticul, blândul dar neiertatorul "katamax" participa din cand in cand si la turneele PokerFest, iar evolutia lui de ieri ii ofera astazi sansa sa duca acasa si un binemeritat trofeu.

El este chip-leader destul de confortabil, cu 71 de blinduri, in fata urmaritorului Iustin Cojocaru cu 57, acesta fiind si el o figura familiara tuturor celor care jocaa turnee live in Romania.

Iata situatia la fise si blinduri la startul zilei, azi 4 august, incepand cu ora 13:15:

PozitieJucatorFiseBlinduri
1Bogdan Ionescu 'katamax'427000071
2Iustin Cojocaru343500057
3Dragos Florin Anton326000054
4Teodor Cap-Bun246500041
5Claudiu Dumitru Radulet107500018
6Costin Alexandru Cristian104500017
7Saeid Khalghamooz93000016
8Petruș Toncu 'ryo1980'65000011
9Dorin Constantin Grecu60000010

Turneul a avut 355 de inregistrari si 36 de jucatori au castigat acces in zona platita. Oficiul de bubble-boy a fost indeplinit de un nume pe care nu eram obisnuiti sa-l vedem plecand acasa cu mana goala: Marian Virlanuta 'motreanu90', jucator activ si in mare forma, care de data aceasta a spart bubble-ul competitiei.

Jucatorii ramasi au cate 1.530€ asigurati, insa ei au astazi motive sa joace foarte angajat, caci lupta pentru trofeul seriei si 13.500€. Nu este un premiu care sa le schimbe viata, insa "Cupa Verii" sponsorizata de NetBet Poker a si fost un turneu mai lejer, de vara, adresat bankrollurilor mai mici. Iar pentru jucatorii veritabili sentimentul competitiei si intalnirea cu prietenii din comunitate au fost motive suficiente in plus ca sa ii atraga la mesele de la clubul Poker Room.

Ramaneti alaturi de noi pentru detalii de la jocul final si pentru a afla cine e noul campion al circuitului live romanesc. Bafta celor noua!


Ramaneti alaturi de noi pentru a afla primii cele mai bune informatii, strategii si promotii din poker facandu-va cont pe Pokernews Romania sau direct de pe Facebook! Urmariti-ne pe iOS, Android sau iPad.


DISTRIBUIE SUMARUL ARTICOLULUI
  • NetBet Summer Cup se incheie astazi. Bogdan Ionescu 'katamax', chip-leader la startul finalei

  • Bogdan Ionescu 'katamax', chip-leader in finala NetBet Summer Cup

MAI POTI CITI:

Alte articole